Loading...

Avukat Hasan Aldanmaz

SORU VE GÖRÜŞLERİNİZİ WHATSAPP İLETİŞİM SEKMESİNDEN İLETEBİLİRSİNİZ

Kaçırılan bebek davası sürüyor

Paylaş

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 25 Ocak 2010’da henüz 2 günlükken hastaneden kaçırılan ve geçen ağustos ayında bulunarak ailesine teslim edilen Ulus bebekle ilgili davanın beşinci duruşması yapıldı.

24 Aralık 2011 17:13

BİTLİS

Tatvan Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın beşinci duruşmasında, Ulus bebeği kaçırdıkları gerekçesiyle tutuklu bulunan G.Ş ve M.Ş. isimli zanlılar sanık sıfatıyla hakim karşısına çıktı. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, eksik bilgi ve belgelerin tamamlanması ve yeni tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 20 Ocak 2012 tarihine erteledi.

Duruşma sonunda gazetecilere açıklamada bulunan Ulus ailesinin avukat vekili Mümin Erol, bir önceki duruşmada sanıklardan G.Ş.’nin ikrar ve beyanları doğrultusunda tutuksuz yargılanan diğer sanıkların tutuklu yargılanması ve olaya örgütlü suç kapsamında bakılması konusunda talepte bulunduklarını söyledi.

Diğer sanıkların da tutuklanması yönündeki taleplerinin mahkeme heyeti tarafından reddedildiğini açıklayan Erol, ayrıca resmi yaşının 18’den küçük olması dolayısıyla mahkemede suça sürüklenen çocuk sıfatıyla hakim karşısına çıkan sanık G.Ş.’nin gerçek yaşının tespiti için Bitlis Devlet Hastanesi’ne yazılan yazıya henüz cevap verilmediğini belirtti.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de davanın yakın takipçisi olacaklarını dile getiren Erol, bir kısım tanıkların henüz dinlenmemiş olması nedeniyle duruşmanın 20 Ocak 2012 tarihine ertelendiğini sözlerine ekledi.

Mahkemece tutukluluk hallerinin devamına karar verilen sanıklar G.Ş ve M.Ş., duruşmanın ardından yeniden Bitlis E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Alıntıdır


× Merhabalar nasıl yardımcı olabilirim ?