Loading...

Avukat Hasan Aldanmaz

SORU VE GÖRÜŞLERİNİZİ WHATSAPP İLETİŞİM SEKMESİNDEN İLETEBİLİRSİNİZ

Türkiye’de Bu da Oldu, Tatvan’ın Nüfusu Çalındı

Paylaş
Bitlis’in Tatvan İlçesindeki Yaklaşık 12 Bin Nüfusun, 31 Aralık 2009 Tarihinde Kağıt Üzerinde İki Farklı ile Aktarıldığı Ortaya Çıktı. Tatvan Nüfusunun 5 Bini Bitlis İline, Yaklaşık 7 Bini İse Batman’ın Kozluk İlçesine Kaydırılmış. Valilik Konu Hakkında Soruşturma Başlattı.

29 Nisan 2010 Perşembe 13:30

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki yaklaşık 12 bin nüfusun, 31 aralık 2009 tarihinde kağıt üzerinde iki farklı ile aktarıldığı ortaya çıktı. Tatvan nüfusunun 5 bini Bitlis iline, yaklaşık 7 bini ise Batman’ın Kozluk ilçesine kaydırılmış. Valilik konu hakkında soruşturma başlattı.

Nüfus Müdürlüğü’ne gelen Tatvan’da ikamet eden vatandaşlar, nüfuslarının Bitlisilinde veya Batman-Kozluk ilçesinde olduğunu görünce hayretler içerisinde kalıyor. Tatvan Belediyesi de çalınan nüfusuna sahip olmak için kolları sıvadı ve olayın takibi için dava açarak avukat tuttu. Tatvan Belediyesi avukatlarından Hasan Aldanmaz, Tatvan nüfusunun internet üzerinde iki farklı yere kaydırıldığını ve bunun tespit edildiğini söyledi

Aldanmaz, ilçe nüfusunun en az 10 bininin kayıp olduğunun belgelerle tespit edildiğini belirtti. Valiliğin soruşturma başlattığını, soruşturma sonucunda suça karışanlar hakkında adli makamlara suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Aldanmaz, ”İnanılması güç ama maalesef doğru olan bir olayla karşı karşıyayız. Sürekli göç alan ilçemiz 2010 yılında bin nüfusuna azaldığını fark edince nüfus müdürlüğümüz tarafından durum kaymakamlığa bildirildi.” dedi. Aldanmaz, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün acil olarak bu suistimallere karşı önlem alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi de valilik ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne yazı yazdıklarını, valilik tarafından soruşturma başlatıldığını kaydetti.

haberler.com

Alıntıdır


× Merhabalar nasıl yardımcı olabilirim ?