Loading...

Avukat Hasan Aldanmaz

SORU VE GÖRÜŞLERİNİZİ WHATSAPP İLETİŞİM SEKMESİNDEN İLETEBİLİRSİNİZ

“ULUS” BEBEK AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

Paylaş
TATVAN Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Tatvan Kadın Doğum Evi ve Çocuk Bakım Hastanesi’nden henüz iki günlükken kaçırılan ve 20 ay sonra bulunup ailesine teslim edilen “Ulus bebeğin”, anne ve babasının yüzü aylar sonra güldü.

TATVAN Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Tatvan Kadın Doğum Evi ve Çocuk Bakım Hastanesi’nden henüz iki günlükken kaçırılan ve 20 ay sonra bulunup ailesine teslim edilen “Ulus bebeğin”, anne ve babasının yüzü aylar sonra güldü.

Hastaneden kaçırılan ve 17 gün önce Tatvan ilçesine bağlı Benekli Köyü’nde bulunan bebek, yapılan DNA testinin ardından iki gün önce, gerçek anne ve babasına teslim edilmişti. 20 ay aradan sonra bebekleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir gece geçirdiklerini söyleyen Hülya ve İrfan Ulus çifti, bebeğin bulunmasında titiz çalışma yürüten emniyet birimlerine ve savcılığa teşekkür etti.

Anne Hülya Ulus, mutluluktan dolayı çok farklı duygular yaşadığını ve aylar sonra yüzünün güldüğünü söyledi.

Ulus, şöyle konuştu:

“Gerçekten çok mutluyuz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ulus bebek olarak adlandırılan oğlumun adını Yakup Eray Ulus koyduk. Yakup, 5 yaşındaki abisiyle de oldukça iyi anlaşıyor. Bana da şimdiden alıştı ve çok iyi anlaşıyoruz. Bebeğim kaçırıldığında geceler boyu uyuyamamıştım. Şimdi de mutluluktan ve sevinçten uyuyamadım. Yine de içim 20 ay sonra çok daha rahattı ve çok huzurluydum. Allah dualarımızı kabul etti ve ramazan ayı içinde çocuğumuza kavuştuk. Mutluluğumu kelimelerle anlatamıyorum. Bu çok güzel bir duygu. Çok mutluyuz.”

-“Umudumuzu hiç yitirmedik”

Çocuklarına kavuştukları ilk gece mutluluktan ve sevinçten uyuyamadıklarını kaydeden baba İrfan Ulus ise, oğlunun sabah erken uyanıp, evin içinde koşturduğunu ve kendilerine “baba ve anne” diye seslendiğini ifade etti.

Aylar sonra bebeklerine kavuşmanın tarif edilemeyecek kadar güzel bir duygu olduğunu belirten Baba Ulus, şunları aktardı:

“Onu hemen kucakladım ve oynamaya başladık. Acıların içinde yüzdüğümüz upuzun 20 aylık süre zarfında umudumuzu hiç yitirmedik. Kaçırıldığı ilk günden beri içimde bulunacak duygusu vardı. Çocuğumuzun bulunduğu haberini almadan birkaç gün önce de eşime ‘Ramazan ayı yaklaşıyor, belki ramazan ayında dualarımız kabul olur ve çocuğumuza kavuşuruz’ demiştim. İlk müjdeli haberi aldığımızda da türbedeydik ve dua ediyorduk. Çocuğumuzla geçirdiğimiz ilk günümüz ve gecemiz harikaydı. Çok mutlu ve huzurluyuz. Sürekli misafirler var. Evimize gelen gidenler oluyor.”

-“Bebeğin iki nüfus kaydı var”

Ailenin avukatı Hasan Aldanmaz da, hastaneden henüz iki günlükken kaçırılan ve 20 ay sonra bulunup ailesine teslim edilen ailenin çok mutlu olduğunu vurguladı.

DNA testinin ardından gerçek anne ve babasına teslim edilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Aldanmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma neticesinde ulaşılan deliller değerlendirilerek Tatvan ilçesine bağlı Benekli Köyü’nde bebeğin izine rastlandı ve olayla ilgili bir çift gözaltına alındı. Sorgularından sonra bu şüpheliler mahkeme kararıyla tutuklandı. Aynı zamanda soruşturma süreci savcılık tarafından devam etmekte. ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlamasıyla tutuklanan 2 şüpheli haricinde, başkalarının da kaçırma olayına karışıp karışmadığı araştırılıyor. Daha önceden açmış olduğumuz ‘tazminat davası’ da devam etmekte. Şuan bebek ailesinde ve aile çok mutlu. Ulus ailesi, kamuoyunda ‘Ulus bebek’ olarak adlandırılan çocuklarının ismini Yakup Eray Ulus olarak daha önce nüfusa tescil ettirmişti. Şu an şüpheli olarak tutuklu bulunanlar da bebeği Murat Ş. ismi ile nüfusa kaydettirmişti. ‘Murat’ kaydının iptali için dava hazırlandı ve önümüzdeki günlerde bu nüfus kaydının iptaliyle ilgili duruşmalar başlayacak.”

Alıntıdır


× Merhabalar nasıl yardımcı olabilirim ?